Με δυο δυνατές αναμετρήσεις  έκλεισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η ομάδα μας το περασμένο Σαββατοκύριακο για τα πρωταθλήματα ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ/Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ και της  ΤΟΠΙΚΗΣ  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.

Σάββατο 03/03/2018             14:00

ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ       -       ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

3                                      0

Με τη σκέψη στο αντίστοιχο παιχνίδι του 1ου Γύρου στο οποίο η ομάδα μας είχε δυσκολευτεί να πάρει το νικηφόρο αποτέλεσμα, το μεσημέρι του Σαββάτου 3/3 οι κορασίδες μας υποδέχτηκαν  στο κλειστό του ΕΠΑΛ την ομάδα του ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ για την 17η αγωνιστική του αντίστοιχου πρωταθλήματος.

Στο αγωνιστικό μέρος όλες οι προβλέψεις για μια αναμέτρηση τύπου ντέρμπυ καταρρίφθηκαν αφού οι « μικρές» από την έναρξη του αγώνα δεν άφησαν κανένα περιθώριο στις αντιπάλους τους να πιστέψουν ότι μπορούν να πάρουν κάτι από το παιχνίδι. Με τη συνηθισμένη εικόνα που διακρίνει την ομάδα μας σε κάθε αγώνα από την αρχή του πρωταθλήματος, το αποτέλεσμα νίκης ήρθε εύκολα με τα σετ να τελειώνουν, το 1ο με 25 – 16, το 2ο με 25 – 11 και το 3ο με 25 – 20

Την επόμενη αγωνιστική Σάββατο 10/3 η ομάδα μας υποδέχεται στις 14:00 στο ΕΠΑΛ τον ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ.

Κυριακή 04/03/2018    14:15

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ   -   ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ

3                                    1

Για το πρωτάθλημα  τοπικής  κατηγορίας γυναικών, η ομάδα μας φιλοξενήθηκε το μεσημέρι της Κυριακής 04/03 από το ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ   στο κλειστό του 6ου Ενιαίου Λυκείου Αιγάλεω.

Οι «μικρές μας κυρίες» απελευθερωμένες από το άγχος της βαθμολογίας ξεκίνησαν συγκεντρωμένες το παιχνίδι και αποδίδοντας ωραίο Volley κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τις αντιπάλους τους κερδίζοντας το 1ο σετ με 19 – 25

Στο δεύτερο σετ οι γηπεδούχες προσπάθησαν να αντιδράσουν δίνοντας μια άγρια ομορφιά στο παιχνίδι το οποίο είχε ως αποτέλεσμα να δημιουργηθούν εντυπωσιακές φάσεις και από τις δυο ομάδες. Στα κρίσιμα σημεία του σετ η εμπειρία των αθλητριών του Αγ. Ελευθερίου έδωσε το σετ με σκορ 25 – 22

Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη για τα κορίτσια μας αφού η κόπωση από τη υπερπροσπάθεια του δευτέρου σετ και του αγώνα που έδωσαν την προηγούμενη μέρα έκανε την εμφάνιση της με αποτέλεσμα τα αβίαστα λάθη και τις κακές επιλογές στο τελείωμα των φάσεων.

Το 3ο και 4ο σετ έληξε υπέρ της γηπεδούχου ομάδας με σκορ 25 – 18 και 25 – 11 αντίστοιχα.

Την επόμενη αγωνιστική Κυριακή 11/3 η ομάδα μας υποδέχεται στις 13:00 στο ΕΠΑΛ τον ΑΟΠ ΜΟΣΧΑΤΟΥ