Δευτέρα 20 Απριλίου 2015

Πορφύρας - Α.Ο.Α Σαρωνικός 0-3 σετ (παγκορασίδες Α'). Α.Σ. Ρέντη - Α.Ο.Α. Σαρωνικός 0-3 σετ (παγκορασίδες Β').

Γράφει ο Σταύρος Ρωπαΐτης.
Με ισάριθμες νίκες συνέχισαν και τα δύο τμήματα των παγκορασίδων του Σαρωνικού στα αντίστοιχα πρωταθλήματα της ΕΣΠΕΔΑ, καθώς το τμήμα Α' επικράτησε του Πορφύρα με 3-0 σετ, και το αντίστοιχο Β' του Α.Σ Ρέντη με το ίδιο σκορ. Και οι δυο αναμετρήσεις διεξήχθησαν στις έδρες των αντιπάλων του Σαρωνικού.

Στα αγωνιστικά την αρχή έκαναν οι παγκορασίδες Α', οι οποίες το Σάββατο αν και πήγαν στο ματς με αποστολή ανάγκης, κατάφεραν να φτάσουν στο 3-0 με σχετική άνεση. Με όπλο το εξαιρετικό σέρβις, την άριστη υποδοχή αλλά και την αποτελεσματική επίθεση δεν άφησαν κανένα απολύτως περιθώριο στις γηπεδούχες, με αποτέλεσμα με 'σβηστές μηχανές' να φτάσουν στο 3-0.